| Alepa a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare legata de YOUTUBE. Daca creez un megamix (mai multe melodii in el) din alte melodii descarcate ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa zici, dar Youtube are un regulament strict, deci daca iei melodii foarte populare poti sa iei strike. La primul strike nu poti sa faci live-uri, si la 3 se inchide canalul

| lpavel a răspuns (pentru Stefan_Emanuel_Popescu_1996):

Zise cineva care a mai incercat asa ceva... laughing Ai dreptate cu acel regulament dar daca folosesti un nume creat de tine adica acelui remix daca nu ii vei pune un nume luat de la unul din melodii NU vei fi prins niciodata! big grin

| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 a răspuns (pentru lpavel):

Aaa, Nu am inteles intrebarea, cred

| lpavel a răspuns (pentru Stefan_Emanuel_Popescu_1996):

Sigur ca da... laughing

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pur si simplu nimic! happy

| Ssssmokin a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, fratele meu a facut un remix de vreo ora si continea din cateva melodii bucati mai lungi. Si am luat copyright pe Youtube. Nu s-a intamplat nimic, nu au sters videoclipul, dar imi aparea ca este copyright.

| Alepa explică:

Deci un megamix iau mai multe melodii de la diferiti artisti, si ii pun alt nume de exemplu " DEEP HOUSE BLA BLA"

| Tony998 a răspuns:

Poti sa-ti iei copyright! Ai grija, daca se intampla de mai multe ori sa iei copyright poate sa iti inchida canalul!

| RawdByBy a răspuns:

Daca nu melodiile sunt non copyright, nu o sa fie nimic