| Anonim502514 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Vi s-a mai intamplat vreo dată să greșiți o literă dintr-un nume la un bilet de avion?
La biletul respectiv in loc de Zelma cine mi-a făcut biletul a scris Selma si a favut deja si check in ul. Si as vrea sa stiu daca m-ar lasa sa trec la aeroport.

4 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Daca seria si numarul de la pasaport/CI e ok atunci poti sa te duci la checkin-ul din aeroport sa-l modifice. Nu ar trebui sa ai probleme.

| Anonim502514 explică (pentru simpluone):

Si daca check in ul a fost favut online? In Italia. Eu am primit biletul pe whatsapp. Si modificarea numelui este contra cost?

| simpluone a răspuns (pentru Anonim502514):

Am banuit ca a fost facut online. Nu conteaza, ti-l poate modifica la ghiseul de checkin. Nu ar trebui sa coste datorita faptului ca e o greseala de scriere si practic nu se modifica persoana. Insa depinde exclusiv de cei de la ghiseu cum considera

| Gabriel9707 a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la agentia locala si sa le explici ca ti-ai scris numele gresit. Daca nu este vreo agentie pe unde stai tu, ar trebui sa ii suni si sa le spui ca ti-ai gresit numele. Ei ar trebui sa ti-l schime fara niciun cost, dar depinde de la companie la companie. Iti recomand sa nu astepti pana in ultima zi pentru ca ai putea avea probleme la imbarcare.