| RAZVANEL_4513 a întrebat:

Am si eu o problema... Cand apas unele taste de la tastatura
imi scrie de 2 ori tastele alaturate. Si anume:
Cand apas pe 1 apare 2 si 1 alaturat asa 21 si invers:daca apas 2 apare 21
Pe q apare wq si invers pe w wq
Pe a apare sa si invers
Si pe x apare xz si invers. Nu stiu ce sa mai fac... Va rog spuneti-mi daca e de la setari sau de la tastatura.

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Ai varsat dulceata pe tastatura si s-a lipit tastele.rolling on the floor

5 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

E o greseala de la fabricarea tastauri ca si la calculatorul meu in loc sa scrie Y apare Z

| a1doru a răspuns (pentru BlackRaven45):

Sunt 2 tipuri de tastatura; QWERTY si QWERTZU.
una este pentru lb. engleza si celalalta pentru limbile latine

| RAZVANEL_4513 explică:

Aia cu y z nu e de la fabricare...e de la setarile pc-ului

| BlackRaven45 a răspuns (pentru RAZVANEL_4513):

Mai, pe tastatura scrie Z in loc de Y dar cand apas apare Y si in loc de Z scrie Y dar daca apas pe tasta apare Z deci ii greseala de fabricarehappy big grin

| RAZVANEL_4513 explică:

Mdeh...pan` la urma iau alta tastatura.