| tyger2010 a întrebat:

Buna TPU am un stik usb care imi arata ca am 2 partitii cica una de vreo 50 mb pe care este un fisier care nu se pot sterge si nici sa formatez acea partie si cealalta de 426 mb intrebarea este se poate sa fie stik asa mic precizez ca stikul este nou

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Stick-urile de capacitate sub 4 Gb nu mai sunt noi, ele nu se mai fabrica de mai multi ani.
Sticurile si cardurile de memorie facute cu cativa ani inainte au avut capacitate mai mica, cand tenologia nu a fost atat de avansata. In acele vremuri s-au facut si stick-uri de 64, 128, 256 sau chiar 512 Gb (cum este al tau).
Pentru purtat documente si alte programe sau poze au fost suficient de mari, fiindca nu s-au inregistrat (inca) filme pe ele, nici fotografii cu rezolutie mare.

| tyger2010 explică:

Multumesc frumos Bula pentru raspuns!