| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa-mi explice si mie cineva cum sta treaba cu corigenta in toamna. Are importanta media anuala cu care am ramas corigent? Trebuie sa iau nota astlfel incat adunata si impartita cu media anuala sa dea 5 sau pur si simplu sa iau corigenta cu 5? Totodata in ce consta corigenta ( test sau altceva )?

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Corigenta e o nota pe care o primesti si se trece ca medie, minim terbuie sa iei 5 tongue Nu conteaza cu cat ai ramas nota se incepe de la 1