| madycoco a întrebat:

Buna TPU happy. As vrea sa imi gasesc serviciu in domeniul invatamantului, mai precis sa ajut o educatoare, sa ma joc cu copiii. Am absolvit liceul Pedagogic si acum urmez o facultate in domeniu si am ceva experienta cu cei mici. Am colege care si-au gasit serviciu. Dar voiam sa va intreb credeti ca este prea tarziu sa gasesc ceva? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| alinutza83 a răspuns:

Nu e neaparat sa te angajezi in invatamantul de stat la salariile astea si conditiile de munca de acum... iti recomand gradinite particulare sau vezi ca in mall-uri sunt firme specializate la care ca parinte iti poti lasa copilul sa se joace (pana iti faci cumparaturile), sub supervizarea unor cadre de meserie. Poate fac ei angajari.

1 răspuns:
| CarmenR a răspuns:

Nu, de ce ar fi? Nu renunta la ceea ce iti propui sa faci. Daca te descurajezi si renunti din prima, ce rost are sa-ti mai faci planuri?