| Butterfly9 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti ce reprezinta sfanta cruce pentru voi? Cine raspunde sa nu zica nu stiu sau altceva, daca raspundeti sa raspundeti in legatura cu ce v-am intrebat. URGENT!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Ryuzaki a răspuns:

Nu inseamna nimic.Si nu vad de ce ar face-o...

| Natashha a răspuns:

Pentru mine una Sfanta Cruce cum o numesc totii crestinii reprezinta un semn idolatru pe care Iisus s`a jerfit pe ea, si de ce sa ma inchin unde-i cruci care a fost chinul lui Iisus?
asta e punctu meu de vedere si sper sa te fi ajutathappy

| blonda_6663 a răspuns:

Un simbol al crestinismului.

| claudia_6048 a răspuns:

Sfanta cruce whistling ...mmm pai mai nimic laughing) dc? ptrca nu ma atrage in nici un fell si toate chestiile cu issus si asa mai departechatterbox nimeni nu are cum sa stie daca omul ala a existat sau nu acum cteva sute de ani tongue e posibil ca toata chestia asta sa nu fie decat o mare facatura laughing) cel mai probabil asta e o manipulare in masa, omul nu era decat un simplu om happy care se credea sfant si venea cu conceptiibatting eyelashes dar daca in ziua de azi mai vin oamnei cu astfel de idei sunt considerati nebuni laughing) dapai aia din epoca lor preconceputa cum mai erau luati|/? laughing) ma roog cred ca ai inteles ca nu mi se pare a fi interesanta mai deloc ci mai degraba un mister si folosita pentru sustinerea trunchiului, happy sper ca ai inteles si daca intrebarea e pentru scoalastraight face atunci nu te mai obosi sa citesti ca nu-ti va fi de folos tongue