| IzabellaVanessa a întrebat:

As vrea si eu niste metafore despre Sfanta Cruce. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

Sfanta cruce e minunata, e sublima...dar nu e sfanta de loc pentru ca este instrumentul pe care a fost batjocorit Dumnezeul crestinilor. Si asta este ceva DIABOLIC, deci exact reversul sfinteniei!

| Radu284 a răspuns (pentru Moisie):

Moisie, esti bine azi? Something wrong? Cum se face ca ai zis "Dumnezeul crestinilor", si nu "dulgherul analfabet si violent"? @.@

| Moisie a răspuns (pentru Radu284):

Amice, se pare ca ai mari greutati in a intelege esentialul!
Aici nu discutam de parerea mea referitoare la "dumnezeu" ci la motivul pentru care este sau nu este sfanta un obiect pe care a fost batjocorit cineva considerat de crestini ca fiind Dumnezeu!
2 Nici in alte postari nu eu am afirmat ca dulgherul Isus ar fi vioent, ba din contra pot spune ca e las ca nu a incercat sa se apere atunci cand a fost arestat, ci am spus ca INSTIGA la violenta, si a fi instigator la violenta este altceva decat a fi violent.
Nu stiu de ce te deranjeaza adevarul ca am spus ca era analfabet? Pai daca stia sa scrie ne scria el Legea cea noua si nu lasa sa o scrie dusmanii sai care erau membrii ai organizatiei care l-au omorat!

Răspuns utilizator avertizat
| IzabellaVanessa explică (pentru miculprint):

D.mnee laughing)))))))