| Cicilinaa a întrebat:

TPU! As vrea sa ma ajutati cu niste idei de "scoala altfel "! Nu am nici o idee si daca puteti sa ma ajutati; o3! Dau fundita!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| balanmadalina a răspuns:

Noi,la scoala nr 84 din Bucuresti facem proiectul scoala altfel in februarie 2012, asta consta in o saptamana cu scoala altfel:mergem la muzeul antipa, la teatru, i excursie si altele.Adica facem chestii distractive o saptamana in loc de scoala. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Alexoutza a răspuns:

Diriga` mea a avut idea de a face mai multe activita ti intr-una singura(e profesoara de franceza).Am hotarat sa mergem in tabara la Busteni si pe parcursul acestei tabere sa ne invete sa numim obiecte, fiinte s.a. Sper ca iti place ideea mea:*

| Mafia4ever a răspuns:

Noi la scoala am zis asa : Cine ia note intre 8-10 merge in excursie (trebuie sa ne hotaram unde), cine ia note mai mici de 8, sta la scoala si face activitati. Dar sigur nu vor sta la scoala, doamna vrea sa ii faca sa ia note mari.

| Cicilinaa explică:

Multumesc! Dar la noi dirigu' zice ca vrea activitati care se propun si in cadrul profesorilor si eu am candeam sa facem schimb de experiente intre scolo din alte locuri

| soimona a răspuns:

Pai draga mea, la noi la scoala, facem asa; se aduna mai multe idei, iar copii si profesori vor vota cele mai bune idei, noi de exemplu vom face concursuri, de dictie, de dans, de cantat, de pictat, excursii in natura, ne ducem la teatru, la muzee, vom face proiecte, lucruri amuzante, si alte multe chestii si din toate ideile se vor alege cele mai bune... sper ca te-am ajutat, si poate ma vei ajuta si u cu o funda plz