| AndyNuStiuHelpMe a întrebat:

as vrea si eu URGENT un program care sa poata umbla de pe PC pe un telefon mobil cu android (Samsung galaxy) cine site sa imi lase numele programului dau funda!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu majoritatea Samsung urilor au o aplicatie numita Kies Air. Te conectezi la telefon prin reteaua wireless.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai simplu este Samsung Kies.Il iei de pe net, il instalezi si te conectezi cu cablul de date.Cu telefonul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai Samsung Kies instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Ai şi un tutorial cum să foloseşti Kies, la linkul :
http://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Toate cele bune.

| AndyNuStiuHelpMe explică:

Deci potgramu nu merge pe telu meu am marka : Samsng Galaxi y pro Gt b 5510 ceva de genuwinking