| AndyNuStiuHelpMe a întrebat:

as vrea si eu URGENT un program care sa poata umbla de pe PC pe un telefon mobil cu android (Samsung galaxy) cine site sa imi lase numele programului~

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai Samsung Kies instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Ai şi un tutorial cum să foloseşti Kies, la linkul :
http://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Toate cele bune.

| AndyNuStiuHelpMe explică (pentru bursuc001):

Mersi mult dar din pacate l-am instalat de unde mi-ai aratat u si nu merge adica se instaleaza urmez dupa si instructiuni de pe el cum sa il instalez. nu stiu ce si cand ii dau sa se conecteza imi spune ca telefonul refuza conecatrea si nu stiu ce sa fac ca asapot sa intru sa ma uit pe tele ce poze are sau muzica eu as vrea sa trimit niste sms pe PC adica sa le salvez laughing daca ma pot iajuta astept cu mare placere si din partea mea ai Funda!

| bursuc001 a răspuns (pentru AndyNuStiuHelpMe):

N-ai precizat modelul EXACT de telefon...
Acum m-am uitat prin întrebările tale şi am observat că ai un Samsung Galaxy Y Pro B5510.

Dezinstalează versiunea de Kies instalată anterior ( cu toate că ar trebui să fie bună şi aceea ), dă restart la Pc şi apoi instalează-l IAR de pe pagina OFICIALĂ de suport ( a telefonului ) :
http://www.samsung.com/ro/support/model/GT-B5510CAAMBM-downloads

Cu toate că, această versiune ar TREBUI să fie acceaşi cu cea indicată de mine anterior sau ce cea de la linkul următor ( tot de pe site-ul OFICIAL al producătorului ) :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Vezi să descarci versiunea pentru Windows, că acela BĂNUIESC că este sistemul de operare al Pc-ului tău!

Apoi, după ce ai instalat Kies să dai restart la Pc şi apoi să intri în el, apoi să vezi dacă are update la versiunea de Kies ( şi-l faci, dacă este disponibil ).

Apoi, e PREFERABIL ca şi telefonul să aibă ultimul update, eventual îi faci update aşa cum este explicat la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/SWUP/JSP

Dacă nu merge nici cu această versiune de Kies, atunci e o "problemă" cu telefonul...

O zi frumoasă.