| ANONIMMMMMMMMMM1010 a întrebat:

Bună TPU, azi am susținut proba de evaluare nationala la română. Este posibil să îmi fie anulată lucrarea dacă mi-am scris prenumele din greseala la subiectul doi eu fiind naratorul (sunt mai multi in clasa cu numele meu)?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, se poate considera semn.
P.S. Chiar nu vi s-a spus sa nu scrieti numele in cuprinsul lucrarii?

| ANONIMMMMMMMMMM1010 explică (pentru Ioandelasal):

Trebuia sa povestim o intamplare din vacanta si am folosit nume de personaje secundare la nimereala numai al meu l-am pus pe al meu fara sa vreau
oare se poate trece peste si se poate considera o compunere inventata?

| ANONIMMMMMMMMMM1010 explică (pentru Ioandelasal):

Am scris numai prenumele nimic altceva

| Ioandelasal a răspuns (pentru ANONIMMMMMMMMMM1010):

Nici acesta nu trebuia scris.
Si, oricum, nu conteaza parerea noastra, conteaza ce o sa hotarasca corectorii lucrarii.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De obicei, se evită scrierea propriului prenume.
Conform metodologiei de examen "scrierea numelui candidatului pe foile tipizate în afara rubricii care se sigilează, precum şi orice alte semne distinctive care ar permite identificarea lucrării, atrag după sine anularea ei"

Să sperăm că profesorii evaluatori (corectorii) vor trece cu vederea. happy
Profesorul de la clasă nu v-a vorbit despre regulile ce trebuie respectate, ori cum se corectează un răspuns greșit pe foaia de examen? De ce crezi că există simulări, până la examen?
Pentru a vă "antrena" și a căpăta puțină experiență.

| ANONIMMMMMMMMMM1010 explică (pentru floresdemayo):

Noua ne-au spus sa nu facem semnaturi sau desene care sa instige la semne si sa taiem cu o linie
Trebuia sa povestim o intamplare din vacanta si am folosit nume de personaje secundare la nimereala numai al meu l-am pus pe al meu fara sa vreau
oare se poate trece peste si se poate considera o compunere inventata? Eventual sa imi scada cateva puncte

| ANONIMMMMMMMMMM1010 explică (pentru floresdemayo):

Am scris numai prenumele

| tasr123 a răspuns:

Da, ti se v-a anula lucrarea

| Suntbaiat123456789 a răspuns:

Ți-au anulat lucrarea sau nu?