| rumi36 a întrebat:

Salut TPU.
Vă rog ajutaţi-mă,
Astazi am dat proba la română de evaluare naţională şi presată de timp, la subiectul 2 am inceput sa scriu mai repede si am atins fara sa gandesc peniţa si m-am murdarit pe degete de cerneală si din greseala am atins foaia si au ramas urme de cerneală pe foaie si de asemenea am ingrosat 2 cuvinte(dar nu mult incat sa se vada dar se observa).
O sa imi fie anulata lucrarea sau o sa ma depuncteze corectorii?
Sau intr-un caz bun lucrare o sa fie punctata numai pe ce am scris si nu o sa se ia in considerare ingrosarea si petele de cerneala?

3 răspunsuri:
| tasr123 a răspuns:

Sanse foarte mari sa fie anulata lucrarea. Asa a patit un prieten de al meu, doar ca el a ingrosat un singur cuvant. I-a fost anulata lucrarea si a trebuit sa mearga la un liceu naspa de la marginea orasului.

| rumi36 explică (pentru tasr123):

Pot sa depun contestatie macar?

| Suntbaiat123456789 a răspuns (pentru rumi36):

Da, poți să depui contestație.