| pretty34 a întrebat:

TPU
ce fac atunci cand cineva imi foloseste pozele in profilul lui de fb fara permisiunea mea. help please, please!

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Il raportezi intrand pe profilul lui de facebook si dand click pe rotita aia zimtata de langa "Friends". Si o sa ai acolo Raport/Block. Dai click pe el si selectezi de acolo in functie de problema. Asta daca vrei sa raportezi tot profilul si facebook sa ia masuri impotriva lui. Daca vrei doar la o/sau cateva poze, itri pe poza respectiva, dai click pe "Option" si selectezi "Raport/Remove tag" si la fel selectezi de acolo in functie de problema.

4 răspunsuri:
| dannyl a răspuns:

Il raportezi la Facebook. In partea de jos a pozei ai Options. Dai click, apoi selectezi Report si de acolo sunt convins ca te descurci. happy

| pretty34 explică (pentru dannyl):

Daca eu fac asta ce masuri ia fb in legatura cu persoana.

| dannyl a răspuns (pentru pretty34):

Iti dai seama ca probabil primesc o gramada de astfel de reclamatii, deci nu se stie daca/cand iti va veni randul. Dar trebuie sa incerci, daca nu iti convine situatia. Alte optiuni oricum nu prea ai.

| Cristian_Mihai_1978 a răspuns:

Îi dai like la poze?