| adin94 a întrebat:

cine se pricepe la N8! intru cu Nokia Suite si vreau sa imi descarc si sa instalez o aplicatie, si cand dau pe ea scrie " Imposibil de instalat acest fisier" problema la descarcare si instalare" si nici cu internetul nu stau prea bine...va rog sa ma ajutati! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Depinde poate e made in china sau nu-s oricum am avut N8 si al meu era stralutit stia de toate si netu mergea ca uns oricum uite un cod daca nu ti-l accepta inseamna cai in china codu e :
*#92702689# sau *#0000#
PS: Aste sunt coduri bune si nu strica telefonul daca nu mere e made in china si codurile astea dai pe sa formezi un numar scrii codul si gata merge 100%
BAFTA

| adin94 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Merg codurile, adica le scriu si la ala cu 927...imi scrie ceva cu life timer..si la ala cu 0000 imi da date despre software si versiune, ultimul update chestii din astea...mi-a zis cineva ca sa-r putea sa fie de la soft, cum ii fac un update?

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru adin94):

Sa-ti dau un cod de reset?(apropo daca telefonul e made in china s-ar putea sa se strice crying de unde l-ai loat?)

| adin94 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Din Italia de la un magazint renumite de telefoane numit Bennet...a venit impreuna cu o cutie albastra de Nokia si cu toate accesoriile...da-mi codul.si sa imi zici te rog si cum fac, multumesc mult.

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru adin94):

* # 7370 # sau *#7780# daca nu mere spune-mi si iti mai dau oricum intri acolo sa formezi un nr de tel si in loc de nr de tel scrii un cod si se reseteaza automat 'winking

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru adin94):

Funda?

| adin94 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

In principiu am reusit sa ma conectez cu Nokia Suite acum de cateva minute, am instalat o aplicatie dar nu stiu unde sa o caut big grin, si acum se actualizeaza un software nou, desigur ca iti dau funda, multumesc mult... poti sa ma ajuti in continuare? daca mai am nevoie?

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru adin94):

Ok

8 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Poate nu e compatibila aplicatia..in general, cand cauti o aplicatie pentru telefon, trebuie sa scrii modelul si ce fel de RH e...happy