| Rosaline a întrebat:

Cum este la profilul economic la liceeul Virgil madgearu? teza la o limba straina este grea? ce sa aleg intre engleza si franceza?

5 răspunsuri:
| aisforana a răspuns:

Buna. Eu sunt in Madgearu la economic trec a 10 si sunt la limba 1 franceza. Profilul este ok dai teza la romana, mate si limba 1 care ti-o alegi. Tezele nu sunt grele acum depinde si de profesorul care il prinzi si depinde si de clasa in care esti ca daca proful vede ca e o clasa nu asa buna la limba respectiva da teze mai usoare. Acum depinde de tine unde sa te duci franceza sau engleza depinde ce iti place mai mult si la ce te pricepi mai mult. Nu poate sa iti spuna nimeni ce sa alegi intre astea 2. :*

| Rosaline explică (pentru aisforana):

Deci tu ai dat teza la franceza? cum ti s-a parut?

| Rosaline explică (pentru aisforana):

Din ce ai dat teza la franceza?

| Rosaline explică (pentru Rosaline):

Ma pricep mai bine la franceza

| aisforana a răspuns (pentru Rosaline):

Pai depinde de profesorul care il ai teza... profesoara care o am eu mereu da la teza o compunere si un exercitiu de gramatica atat big grin