| Bichi a întrebat:

Buna TPU daca dau la peste cu insecte(muste,albine,libelule, tantari)ce pesti pot prinde adica ce pesti trage la insecte ca am fazut p net niste momeli ce imita insectele da nu stiu ce peste trage la ele

2 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

De cand asteptam o intrebare despre pescuit! Pai sa incepem daca dai la musca si banuiesc ca vrei sa dai la musca vie, nu artificiala, poti prinde pastrav, lipan, dar si foarte bine clean, depinde unde vrei sa dai, la libelula poti prinde tot asa clean, pastrav, lipan iar la tantari, nu prea am auzit sa se pescuiasca dar poti incerca, oricum daca vrei sa prinzi peste la insecte uite ce iti recomand, mai ales pentru clean :gandac de colorado, carabus, greiere, cosas. Daca ai nevoie de sfaturi sau alte trucuri despre pescuit contacteaza-ma printr-un mesaj privat si iti dau adresa mea de messenger! Fir intins!

| Fartie a răspuns:

In general, se folosesc la pastrav pe ape curgatoare, dar am vazut undevac ca larva de libelula este foarte apreciata de crapi, deci iti urez noroc, P.S.: Poti incerca pentru ca gusturile pestilor sunt aproape aceleasi deci poti incercabig grin FUNDA?