| Zuppyy a întrebat:

Buna, TPU! Daca eu am dioptria foarte mare, credeți ca imi pot lua lentile de contact?

Răspuns Câştigător
| Amvenitsăajutoameniideaici a răspuns:

Cu siguranță. Sunt o bufniță inutilă și noaptea însă am lentile. Mergi la un control.

(Apropo îmi place numele de Zuppy de la Zappy TV)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de mare este!
Stiu pe cineva care avea -9 si a intrat la un trial de proba, care era acum 4 ani.
Probabil ca la momentul asta sunt deja in comert.

| RxTx a răspuns:

Exista operatii cu laser in cateva secunde ori te defecteaza pe viata ca tehnologia este experimentala
Ori te repara si vezi perfect sau aproape perfect
Sunt recomandate acesre operatii in cazul in care ai dioptrii mari
Opratii cu laser.

| NunuNini a răspuns:

La dioptrii mari si lentila e mai groasa. Nu cred ca merge la dioprii foarte mari. Intreaba-ti opticianul.