| RM a întrebat:

TPU! Daca intri cu taxa la o facultate doar din anul 2 poti sa intri la buget sau se poate din al doilea semestru? Imi explica cineva cum stau lucrurile? Multumesc!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Din anul II doar. Totusi daca ai medie foarte mare dupa semestrul I ai putea lua bursa.
Asa e la mine la Drept UBB, nu bag mana in foc ca la toate universitatiile e la fel.

| RM explică (pentru BiuL):

Multumesc pentru informatie. Si eu tot la Universitatea Babes-Bolyai merg doar ca la facultatea de matematica si informatica. happy

| BiuL a răspuns (pentru RM):

Atunci probabil e ca la noi, si eu am intrat in anul I la taxa si in anul II am trecut la buget.

| iluminous a răspuns:

Poti lua dupa primul semestru. trebuie sa iti faci dosarul de bursa.sa duci o adeverinta tip completata de profesorii de la fiecare disciplina pe care o faci, in care se trec notele, prezentele, si nu mai stiu ce. dupa ce duci asta, se face un punctaj si se acorda burse primilo 2 sau 3 sau cati hotaraste facultatea ta.

| RM explică (pentru iluminous):

Nu ma refeream la bursa ci la BUGET. Mersi pentru raspuns, oricum. happy