| CăpşunăCuCiocolată a întrebat:

De curand am primit un nou telefon, Samsung Galaxy SII.
Nu l-am prea folosit dar astazi, cand mi-am verificat costul suplimentar [sunt pe abonament] aveam 15 euro. straight face
Nu am intrat pe internet deloc.
Nu stiti din ce cauza? sad

Răspuns Câştigător
| petrica1111 a răspuns:

Din cauza ca unele aplicatii ruleaza in fundal, ge actualizari si folosesc internetul. Pentru a le dezactiva intra la settings>Wireless and network settings>mobile networks>si de bifeaza use packet data. in felul acesta nu va ma face actualizari decat atunci cand ai semnal wi-fi. Funda! :d

6 răspunsuri:
| andrei733 a răspuns:

Hei,suna la ei, poate e doar o grseala.Eu am avut 21 euro cost suplimentr pentru ca am descarcat 2 melodii de 7 mb

| Latinmoon a răspuns:

Suni la informatii sau mergi la centrul lor si ii intrebi de desfasurarea apeluriilor si de ce ai primit aceasta suma.
Dar gandeste-te poate ai mai vorbit cu prietenii sau in alte tari.
Intreaba-i si pe parintii tai poate au vorbit ei.
Good luck! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu eşti primul care se plânge de asta. Am auzit facturi fantomă şi mai mari, mai ales când vine vorba de serviciile de internet, se pare că se trezeşte lumea cu zeci de mega consumaţi, peste noapte.

| Ycu a răspuns:

Daca ai cumparat telefonul cu oferta imensa, asa iti face, altfel nu am idee, oricum iti scrie pe desfasurator.15 euro e foarte mult happy o sa iti vina de plata 66 de lei + abonamentul big grin

| IepureleCuLopată a răspuns:

Cel mai bine ar fi să sunii la informații.

| xJustJuss a răspuns:

Nu trebuie sa folosesti internetul, ca sa iti ia din euro.Eu cel putin avea 5 euro si era netul activat si in 2 zile mai aveam 30 centi.E de la net, e activat si plata e 1 euro pe zi sau ceva de geu