| sLowSpawN a întrebat:

Buna TPU.
De curand mi-am cumparat aceasta placa de sunet : http://www.emag.ro/......ERQ6BBBBM/

O instalez, merge totul bine, boxele merg, dar cand bag castile si microfonul in placa de sunet anterioara care era in pc nu se mai aude doar cu placa de sunet noua, cum fac sa mearga si cea veche? Macar microfonu sa il fac, ca placa asta noua nu are jack pentru microfon :(.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta noua are o mufa roz care este pentru microfon. Cea veche trebuie dat disable la ea din BIOS pentru ca se incurca una pe alta. Nu vor merge impreuna!

| sLowSpawN explică (pentru Salontanul):

Asta noua nu are mufa pentru microfon happy aia e portocaliu, e pentru front rear si left parca thinking apropo esti din Salonta?

| Salontanul a răspuns (pentru sLowSpawN):

Da. Sunt din Salonta. Aia portocalie este pentru microfon. Incearca! N-ai nimic de pierdut.

| sLowSpawN explică (pentru Salontanul):

Am incercat, si eu tot de acol sunt.

| Salontanul a răspuns (pentru sLowSpawN):

Eu stau la blocul vechi de langa PECO OMV. Unde sunt si ANL-eurile. Oricum sunt mai batran ca tine cu cel putin 30 de ani.

| sLowSpawN explică (pentru Salontanul):

Aaaa, ok laughing eu stau in centru

| gabi45 a răspuns:

Castile se bag in mufa de stereo cea de culoare verde in timp ce microfonul in cea neagra.

| sLowSpawN explică (pentru gabi45):

Nu merge, am bagat microfonul in toate mufele si nu merge.