| Winners10 a întrebat:

De curand mi-am schimbat telefonul. Am cumparat un Samsung galaxy a3 iar inainte aveam un LG l9, dar asta e mai putin importanr. Acum cand introduc o cartrla in telefonul LG nu o citeste. Imi arata pe ecran Niciun serviciu ( serviciu dezactivat) iar inainte sa schimb cartela dintr-un telefon in altul mergea fara alte probleme si cu cartela mea si cu alta cartela. Doar am schimbat cartela, nu am facut nimic altceva. Cine ma poate ajuta? Stiti cumva ca pot sa ii fac sau ce are? Multumesc mult. Funda happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic, ce tip de cartela ai, micro, nano, normala? Se potriveste perfect in locasul destinat cartelei sim la LG? Du-te pana la Orange, si vezi poate ti s-a demagnetizat, s-au are o problema telefonul cu lamelele pentru cartela sim.

| fashiongirl14 a răspuns:

Am pățit și eu și am mers la telekom, acolo am observat ca tipul ăla a băgat cartela și a închis telefonul, deschizandu l apoi. S ar putea sa apară după, dacă nu, găsești sigur prin setări.