| Ghitahoinaru a întrebat:

Am si eu o problema cu un telefon Samsung gt-s5230 edge quad band, atunci cand introduc cartela in el imi scrie pe ecran "Nici un serviciu". Se poate rezolva aceasta problema cumva acasa? Daca nu stiti cumva cam cat ar costa la un gsm sa il repar sau care ar fi cauza acestei probleme? Ofer funahappy

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Poate să fie codat, nu vede cartela sim, posibil să fie de la cartela sau de la semnal, încearcă cu cartele diferite. Vezi cum le introduci sa fie puse bine cu chip-ul acela. Dacă nu dai de cap du-te la un gsm, e gratis să ti-o testeze, nu stiu cat e reparatia sa schimbe aia de semnal dar nu e mult, daca inainte mergea si acuma nu mai merge e posibil sa fii intrat praf acolo sau ceva.