| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.Deci eu mi-am cumpărat memorie pe Iphone dar oricum îmi arată că spațiul de stocare este plin.Am făcut şi back-up dar oricum nu pot rezolva nimic."Ce pot face?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sterge aplicatiile si fisierele inutile, fiindca backupul nu-ti da spatiu, doar salevaza ce ai in fisiere.
Este ca si cum ai avea o camara de conserve, plina ochi.
Evident ca te ingrijesti sa ii faci inventarul ca sa stii ce ai in camara, dar asta nu inseamna ca facand inventarul, ai facut si loc pentru mai multe conserve.

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 12 ore | madagolub a întrebat:
Bună TPU.Deci eu mi-am cumpărat memorie pe Iphone"

adica?!?
in afara de a schimba telefonul, NU AI CUM sa maresti memoria la un iPhone, are grija MF Apple sa nu poti, ca nu pun gaura de cartela de storage in nici un device cu iOS

daca ai cumparat pe iCloud, atunci, in telefon, aia nu te ajuta cu nimic