| danyboytz a întrebat:

eu trebuie sa plec in estonia cu scoala.am dat sa fac pasaportul dar vinea abia luni si mama pleacaca vineri in italia.Am sub 14 ani si pe hartie trebuie sa scriu seria de la pasaport dar nu il am. Ce trebuie sa fac ca sa imi vina mai repede seria de la pasaport? Va rog ajutati-ma

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avand sub 14 ani pe declaratia mamei nu este neaparat obligatoriu sa scrie seria pasaportului, este destul numele si prenumele si codul numeric personal. Numai bine!