| Bianca2610 a întrebat:

Help me.Am si eu un telefon Blackberry 9700 BOLD si din pacate de cateva ore imi da o eroare.Deci am scos bateria din telefon sa il resoftez, s-a incarcat bara aceea de loading ca sa zic asa, imi intra in soft, isi face un test de verificare, se incarca iar apoi imi apare ecranul alb si imi scrie APP ERROR 325 RESET.Nu merge sa inchid sa fac nimic, decat sa dau ok la RESET.Dar problema este ca ii dau RESET iar apoi iarasi mi se inchide, se incarca bara iar isi face test de securitate si tot asa.Cred ca are o problema cu soft-ul dar as vrea sa-mi spuna cineva, daca pot sa il resoftez de acasa, ca m-ar cam durea mana sa dau 2 milioane sa-mi fac soft-ul.Va rog, cine stie cum as putea sa resetez telefonul de acasa, utilizand cablul de date sau ceva. FUNNNDAA! Si multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Inlatura cardul din el si refa setarile,sterge tot ce ai instalat jocuri,programe si apoi reincearca, daca nu merge trebuie resoftat, insa va merge deoarece ai o aplicatie ce nu porneste posibil nerecunoscuta de sistemul de operare, eventual virus, acum depinde si ce ai incercat sa faci tu la el si cu el in sensul ca sa ai faci firmware tu singur.Firmware inseamna trecerea sist de operare al telef tau pe o varianta mai noua de soft, sa fac o analogie ai un comp si al treci de la windows 98 la windows Xp,asta ca sa ai o idee despre ce vorbesc.
Daca nu va lucra singura varianta este tot un centru, singur poti insa este riscant, trebuie sa faci un backup la softul existent apoi sa cauti varianta noua de soft, sa al scrii etc si in atatea procese un chix iti poate termina telefonul definitiv, analizaaza si tu varianta ce crezi ca o poti aplica tu si este cea mai potrivita si neriscanta pentru tine si telef tau.
In rest bafta si Sarbatori fericite!