| MaRynAa123 a întrebat:

Imi puteti spune care sunt cauzele exploatarii economice ale copiilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conditia inerenta copilului exploatat. Nici un copil n-ar munci de bunavoie, ci doar constrans. Constrans de propria saracie, cum a zis si @ombladon, dar e posibil sa fie constrans si de anturaj, familie (de exemplu copiii utilizati ca mini-staruri media), sau pur si simplu exploatati fara jena de monstrii cu chip uman (de exemplu copiii cumparati special pentru a fi exploatati financiar).

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Saracia

| MaRynAa123 explică:

Multumesc!