| Tudurean_Alex_1996 a întrebat:

Buna TPU
Imi puteti spune de ce se slabeste singur bratul stang pedalier la bicicleta? Tin sa mentionez ca bicicleta este noua si nu am patit asta la 2 bicicleta de firma diferite, imi poate explica cineva va rog?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi ca are un bolț pe axul pedalierului, cu o piulita care trebuie stransă.

| mihai69 a răspuns:

Desfaci frumos piulița de fixare a brațului pedalei, pui Loctite de fixare pe filet, apoi o strângi la loc. Problemă rezolvată.