| andra65 a întrebat:

TPU! In toamna trec in clasa a v a.Cam ce subiecte se dau la testarea initiala din clasa a v a la limba engleza? P.S. Scoala in care o sa invat nu este una cu predare intensiva a limbii engleze.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi modele de teste iniţiale la linkul oficial :
http://subiecte2012.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/

Toate cele bune!

| andra65 explică (pentru bursuc001):

Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru andra65):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Stai linistita, testele initiale sunt niste prostii. Nu avem ce subiecte sa-ti recomandam, e posibil ca profesorul sa inventeze cateva exercitii pe loc.

| ElSueno a răspuns:

Nu mai tin bine minte, dar se dau exercitii de genu' sa raspunzi la niste intrebari, sa completezi niste propozitii cu cuvintele alaturate. Stai linistita, engleza din generala este foarte usoara, o sa ai cateva batai de cap prin clasa a 7-a, dar in rest nu.

| LiveTheMoments a răspuns:

Pai se bazeaza mai mult pe intelegerea textului!
Este asa usor încât ilvfaci din 3 miscari!