| anka_1337 a întrebat:

intrebarea mea este: daca scriu un dvd cu filme cu Nero este posibil ca acesta sa nu fie "citit" de un dvd-player? Daca da, ce program imi recomandati care sa fie compatibil cu dvd-payerele?

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Unele dvd- playere nu pot citi toate formatele (avi, dvix s.a.) ci doar vcd-uri. Poti folosi Nero dar in loc sa scrii Data DVD dai Create Dvd- Video. Foloseste linkul pentru a vedea cum sa faci http://www.dvd-guides.com/content/view/40/59/

2 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Depinde daca dvd-playerul este performant si va recunoaste formatul.Ia-ti un convertor si vezi ce formaturi citeste

| 34588773 a răspuns:

Nu are importanta cu ce program scrii filmul, ideea este ca formatul filmului poate sau nu poate sa fie citit de diferite video-playere, asa ca nu exista posibilitatea ca filmul sa nu poata fi vazut cel putin nu din cauza programului.