| Loveisin a întrebat:

La varsta mea de 12 ani e normal sa am 45kg? am 1.51 cm

ce parere aveti e prea mult sau prea putin

funda...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatiile introduse de dvs.

greutate 45 kg
inaltime 151 centimetri
varsta 12 ani
sex feminin
constitutie normala
Greutatea ideala calculata dupa formula lui Lorentz

Rezultat: 51 kg
Greutatea ideala calculata dupa formula lui Lorentz modificata

Rezultat: 49 kg
Greutatea ideala calculata in functie de IMC (Indice Masa Corporala)

Rezultat:
greutatea minima acceptabila: 42 kg
greutatea ideala: 50 kg
greutatea maxima acceptabila: 57 kg
Greutatea ideala calculata dupa formula lui Creff

Rezultat: 47 kg

uite aici am calculat
sa nu zica cineva ca sunt hoata si fur de pe alte site-uri http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

8 răspunsuri:
| вυттєяƒℓу a răspuns:

Eu am 12 ani
1. 57 inaltime
40 kgbig grin

| bia3anca97 a răspuns:

Buna Betina!
este normal sa ai 45de kg la 12 ani eu implinesc in noiembrie 13 si am 46big grin si 1. 51 este foarte bine.este destul de inalta sa stii dupa parerea mea big grin.nu-ti face griji a-i sa mai cresti sa stii big grin noroc si sanatate multa...imi dai te rog fundita! ca am doar una iutate la profilul meu! pl; iz pliz pupici multi

| AGoofi a răspuns:

Da e foarte normal!
Eu am 12 si am 42 de kg
happy

| crazygirlyo a răspuns:

Perfect teoretic e sa ai cu 10 mai putin decat inaltimea.deci 1, 51 ideal ar fi 41 kg. deci e foarte ok cum esti acum :*.

| Aniii a răspuns:

Nu e nici prea mult nici prea putin depinde si de faptul ca faci sau nu sport.Este o greutate normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt baiat am kg. 49 12 ani si inaltime 1. 67

| Abcdefg123 a răspuns:

Pfffoa straight face... si ew la 1. 70 si 14 ani am 50 kg :]] si zic ca sunt grasa straight face
Esti un pic cam plinuta :] ew asa cred straight face
Ideal ar fi sa ai 41 kg thinking

| miki96 a răspuns:

Mi se paree ca estii chiar fff binewinking