| andreeamanole556 a întrebat:

Buna TPU! Mi-am luat un bilet la un concert. In cazul in care îmi cere buletinul si i-l arat pe telefon in format electronic este vreo problema? Pe site nu specifica nimic ca buletinul sa fie fizic. Exista vreo lege pentru care iti trebuie neaparat buletin fizic daca ti-l cere? Mersi mult!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ar fi greu sa iti iei cartea de identitate la tine? Risti sa nu-ti accepte poza si ratezi concertul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se accepta buletinul pe telfon, ci fizic in mana, ca alea de pe telefon pot fi falsificate.

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Nu exista lege, fiecare organizator își poate selecta clienții după anumite criterii. Acum depinde și unde te duci, eu am mai fost la concerte la Arenele Romane spre exemplu când aveam sub 14 ani și as fi avut nevoie de însoțitor, dar nu m-a întrebat nimeni nimic. În schimb la un festival care se respecta, de exemplu Untold, fii sigur ca verifica pe toată lumea și nu o sa primească o poza de pe telefon. Deci la un concert organizat într-un club sau ceva mai micuț ai șanse mari sa nu te întrebe nimeni nimic de sănătate. Dacă ai vârstă necesara nu înțeleg de ce nu îți iei buletinul.