| AntoniaOrman a întrebat:

Mi s-a blocat telefonul, nu mai merge de loc. Imi cere sa ii introduc cartela, SIM chiar daca ea este inauntru.Ce sa fac?
Am Vodafone Smart 858.

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Iti zice ca sa introduci SIM-u pentru ca ai incercat de prea multe ori sa bagi PIN-ul si nu mai merge, si nu mai poate fi folosita cartela. Ca sa deblochezi cartela trebuie sa te duci la cei de la Vodafone, sau unde esti tu abonata si sa ii spui sa iti deblocheze cartela si ii explici cum s-a intamplat, alta varianta nu ai. Funda?

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Scoate cartela si introdu-o de mai multe ori, da restart, si, pana la urma o sa isi revina! Sper ca te-am ajutat

| Andree69 a răspuns:

Am pățit și eu odată așa și la Orange Shop mi s-a zis că e bușită cartela. Ar trebui să încerci să ți-o schimbi sau să bagi altă cartelă în telefon să vezi ce se întâmplă.