| Oannaa a întrebat:

Motanul meu traverseaza mereu strada ca sa se duca la pisicile vecinei mele!
Ce sa fac ca sa nu mai plece de acasa pentru ca mereu pleaca si pana la urma o sa-l calce masina asa cum s-a intamplat si cu restul pisicilor / motanilor pe care i-am avutcrying(.

Nu stiu ce sa mai fac!

Il tin inchis in casa, dar asta nu o sa dureze o vesnicie, si in plus cand ii dau drumul ca sa urinezee, etc [big grin] el pleaca si traverseaza direct strada la vecina.

Mentionezz ca sunt de la tara!

Va rogg ajutati-maa ce sa fac ca sa nu mai plece motanul!

Oferr fundita si voturi dar va rog ajutati-ma!

P S : Motan sau pisica nu pot sa-i iau ca nu ma lasa mama si in plus nu cred ca s-ar intelegee, si in plus vecina tine o gramada de motani si pisicii:O:O!

Va rog sa-mi raspunde-ti!

Aveti garantat fundita si vot daca ma ajutati cu idei utile!

Promitt!

Multumesc anticipatsad

4 răspunsuri:
| simf a răspuns:

In primul rand castreaza-l, n-o sa mai fie asa ispitit. urmareste pe unde iese de obicei si da pe-acolo cu parfum sau motorina sa nu-i mai placa mirosul. asigura-i jucarii in curte.

| deathproof a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Asta este instinctul lor, mai ales cand vine vorba de imperechere. Acesta este ciclul vietii creeat de om. Acum 1000 de ani murea ucis de alte animale, acum il calca masinile.

| Oannaa explică:

Simf, el pleaca mereu prin fata chiar daca poarta e inchisa, sare gardul nici nu trebuie sa-l urmaresc caci tinta lui este directa [ Pisiciile / motani vecinei]!

| Oannaa explică:

Mai vreau raspunsuri!

Urgentt!

Apropo nu vreau sa-l castrezz.