| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.o intrebare as avea: vreau sa imi instalez windows 8.1 pro pe 64 pe laptop de pe usb(este bootabil) dar cand dau sa booteze ma introduce in sistemul pe care il am acum recent(windows enterprise 32 bit). windowsul e bootat cu rufus si am incercat si cu alte programe dar tot asa.in bios am intrat si imi apare UEFI si legacy.cand dau la UEFI nu imi apare nimic cand dau F12(sistem de bootare) dar cand e Legacy imi deschide windowdul pe care il am recent.ce e de facut sau care e problema

3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Incearca cu wintoflash

| fokker a răspuns:

Salut!

Si eu folosesc Rufus, si mi-a mers mereu. Incearca o alta versiune de Windows 8.1 Pro 64bit sau schimba stick-ul.

Teoretic trebuie sa-ti mearga UEFI, pentru ca ala e stick-ul.

| Motz_Andrei_1998 explică:

Am citit recent un tutorial ca poate sa fie si de la stick: stikul este de 8 gb..sa fie problema stickului?