| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.o intrebare: mi-am dus laptopul la reparat deoarece a avut garantie defectanduse hardul dar cand l-am primit inapoi si i-am instalat windowsul am avut placerea sa constat ca nu mai merge tauchpadu(mousul) laptopului chiar daca i-am instalat driverul lui si tot nu merge(am mai apasat si tastele Fn+F7 dar degeaba) laptopul meu este maraca Acer..intrebarea este: care ar fi problema de defectare a tauchpad-ului

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

In cazul in care cei care s-au ocupate de laptop au pus cum trebuie conectorii de la touchpad, atunci suna ca si cum iti lipseste driver-ul de chipset si/sau touchpad. Instealeaza driverele de aici https://www.acer.com/ac/en/US/content/drivers folosind nr de serie al laptopului (ar trebui sa fie vizibil pe spate sau sub baterie)

| Motz_Andrei_1998 explică (pentru DrGeorge):

Eu am instalat toate driverele laptopului si tot nu-mi merge tauchpadul