| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.o scurta intrebare as avea... daca am un cont deschis la o banca in timp ce am lucrat iar in prezent nu mai lucrez pot sa primesc bani pe acelasi cont deschis(IBAN)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Contul este valabil atata timp ai activitati in el. La unele banci in 6 luni, la altele un an sau nici cand, se blocheaza contul daca n-ai activitati. Eu, la BT, am un cont in Eu de 3 ani. Nu mi l-a blocat nimeni. Atentie! Anumite banci percep comision si poate fi cu sold negativ, contul tau.

| christall a răspuns:

Da, il ai deschis in continuare. Intotdeauna sa scoti bani de la bancomat ca au comision 0, daca scoti de la casierie, e mai mare comisionul. Daca vreodata nu il mai folosesti, inchide-l, ca sa nu te trezesti dator la banca. Ei iti percep anual un comision pentru cont.

| OberynMartell a răspuns:

Salut. Desigur în funcție de perioada de valabilitate a contului.