| ApofissPapaya a întrebat:

Ofer funda. happy Deci doresc sa imi albesc dintii...si sa se vada rezultate destul de repede. Am citit ca as putea sa ma spal cu bicarbonat de sodiu. Daca inghit din bicarbonat, ma afecteaza cu ceva? Cat de des sa ma spal cu bicarbonat pe saptamana? Alte sfaturi? Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Pui bicarbonat pe periuta de dinti si te speli cu bicarbonatul cum te speli cu pasta,mai este buna pentru albirea dintilor si sarea de bucatarie,acelasi procedeu,sau zeama de lamaie

8 răspunsuri:
| NewLife18 a răspuns:

Pai cum sa inghiti bicarbonatu? te speli ca si cum te-ai spala cu pasta de dinti, spala-te o saptamana intreaga cu bicarbonatu.se vor vedea rezultate.

| Holocaust a răspuns:

Mai bine mergi la dentist,faci un detartraj,si apoi un tratament de albire,deoarece faza cu bicarbonatul de sodiu, nu face decat sa-ti atace smaltul rau de tot, crede-ma.Bineinteles ca o sa fie mai scump decat sa cumperi tu bicarbonat, dar e mai sigur...mult mai sigur.Acum depinde si de varsta ta. Daca esti in crestere, preferabil sa nu-ti faci nimic la dintii. Poate dupa 14-15 ani incolo. poate macar atunci. Daca nu suferi cu stomacul poti inghiti solutia de bicarbonat de sodiu,dupa ce te-ai spalat pe dinti, deoarece se spune ca ar avea ceva beneficii...dar eu zic mai intai sa te documentezi, sau.

faci ce vrei pana la urma happy

| AliceIDK a răspuns:

Buna! Nu prea te afecteaza! Dar cea mai buna metoda ar fi sa te speli doar cu pasta de dintii! Nu stim ce iti poate face bicarbonatul

| stefyr10as a răspuns:

Normal nu cred ca te afecteaza, dar incearca sa nu-l mai ingiti! Spalate cu pasta de dinti!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| Dobroiu_Larisa_1992 a răspuns:

Bicarbonatul nu iti poate face de loc rau....cand esti deranjat la burta este bine sa bei un pahar de bicarbonat deci...e clar nu iti poate face rau..si da ajuta la alborea dintilor!

| Didy_6899 a răspuns:

Te poti spala cu ambele, mai intai bicarbonatul, si dupa pasta de dinti...iar daca da rezultate, iti propun timp de o saptamana ca sa ii poti mentine mai albi sa bei si sa mananci lactate, si foarte putine alimente care ingalbeneste repede dintii;-)