| Cheetah a întrebat:

Buna TPU :* Parintii mei au divortat acum 1 an jum. As vrea sa stiu daca imi pot schimba numele de familie...adica sa il iau pe cel al mamei sau al tatalui vitreg. Funda! :*

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui doua detalii esentiale pentru un raspuns corect, respectiv cati ani ai si daca esti minor carui parinte ai fost incredintat prin hotararea judecatoreasca. Da aceste detalii si o sa-ti raspund. Daca nu vrei sa le dai aici poti sa-mi scrii pe privat si o sa-ti raspund tot asa sau aici, cum vei dori. Numai bine!

| Hikari a răspuns:

Cred ca da. Adica cred ca mama ta a luat numele de familie de la tatal tau vitreg, si asa ti-l poti schimba si tu. Cred. Oricum, bafta! happy ^.^

| AAAdelin a răspuns:

Si eu am un coleg in aceeasi situatie ca si tine, El are numele Sandu( al tatalui natural) insa abia la 18 ani v-a putea schimbanumele in Radulescu(tatal vitreg). Asa ca de la 18 ani in sus cred.

| Cheetah explică:

14 ani, locuiesc cu mama

| Cheetah explică:

De fapt implinesc 14 ani in noiembrie