| florin8284 a întrebat:

Failed to format the selected partition error 0x80070057 de ce apare cind vreau sa instalez windos7!? ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| ionalexandru98 a răspuns:

In general apare pentru ca modul in care a fost creata partitia respectiva(existenta deja cand vrei sa instalezi windows 7) nu e compatibila cu modul in care creeaza windows 7 partitiile. Trebuie sa dai click pe partitia respectiva, sa o stergi(sterge-o si pe cealalta daca ai doua) si sa refaci cele 2 partitii/partitia daca vrei numai cu una. Apoi instalezi windowsul pe noua partitie.De asemenea e foarte important sa stergi si partitia aia mica de 100 mega(system reserved). Noua instalare va creea alta partitie de acest fel. Mult succes!

| florin8284 explică (pentru ionalexandru98):

Am facut exact cum ai spus dar da acceiasi eroare!