| GabrielaCriss a întrebat:

Sora mea ar dori ca dupa liceu sa dea admitere la o facultate(sau universitate)de manga din Japonia, cum ar trebui sa procedeze pentru a intra la aceea facultate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa caute programe educationale in Japonia
sa invete limba
sa fie pregatita sa toceasca cum nu a mai vazut vreodata
sa aiba cateva zeci de mii de euro sa se intretina acolo cei 4-5 ani cat dureaza toata treaba

| neutrino a răspuns:

Se duce acolo si da admiterea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata limba. Cauta facultati pe internet, citeste despre ele, programe, oferte, vezi in ce consta admiterea, de cati bani e nevoie (oricum, foarte multi), cum te cazezi, cat costa mancarea etc.