| lala240 a întrebat:

TPU!
Stie cineva cat castiga un translator de limba coreeana si unde anume?
De exemplu, cat ar putea castiga un translator la un post de televiziune unde se difuzeaza seriale?
Am nevoie de informatii cat mai detaliate!
Dau funda! big grin

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Chiar trebuie sa fii sadic cu viata ta ca sa ajungi translator de limba coreeana.

De fapt sadic rau... nu asa oricum.

| AdrenalinTm a răspuns:

Intre 16-20 de milioane pe luna(lei de aia vechi)muncesti cam 8 ore ai un sef care toata ziua sta cu gura pe tine trebuie sa mai faci cafea din cand in cand.
din 8 ore vreo 2 traduci restul "cari mobila"
am avut un coleg de clasa laughingsi toata ziua se plangea acuma no fi peste tot la fel