| Maddiie a întrebat:

Stie cineva cat costa sa trimiti un pachet prin posta romana (este ceva usor, niste bratari)? sau au tarife diferite in functie de distanta?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de trimitere (intern sau international), de greutate si de felul trimiterii, poti calcula tariful aici: http://www.posta-romana.ro/......uri0.html. Alegi felul trimiterii si introduci datele in tabel. Numai bine!

| ombladon a răspuns:

7 lei

Răspuns utilizator avertizat
| Amilik a răspuns:

Tariful difera in functie de greutatea pachetului nu de distanta la care il trimiti.
http://www.posta-romana.ro/......itare.html
De ex: daca sa zicem coletultau are 1 kg., iar la valoarea coletului treci suma minima de 20 ron atunci vei plati pentru colet 2. 56ron. Vezi ca in dreapta site-ului pe care ti l-am dat ai rubrica calculeaza tariful si afli cat te costa.

| mixxjim a răspuns:

E pe greutate si minim e 20 de ron dar trebuie ambalat bine intr-o cutiuta de carton. as sugera sa le trimiti cu confirmare de primire, altfel se pot "rataci" foarte usor pe drum

| vlad89c a răspuns:

Cateva miliarde de lei, n-are cum sa fi mai mult, totusi, ia-ti la tine 1 triliard, ca nu ai de unde sa stii.

Pff, du-te si intreaba.

| BoBoKeL a răspuns:

Hey:* eu stiam ca este 8 lei taxahappy

| DoubleCO a răspuns:

In jur de 7 lei