| Alexandra_Popescu_1998 a întrebat:

Buna TPU ...Sunt pe cartela si nu mai pot trimite mesaje de pe telefonul mobil. Imi spune :" mesaj netrimis". Minutele nu mi-au expirat si am verificat si acel numar. Totul e in regula.
Va rog sa imi spuneti ce pot face?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar mai putea fi pe langa problema clasica (nu mai ai mesaje) sa se magnetizeze cartela. Asa am patit eu la BlackBerry, si mi-au schimbat-o gratis, pe loc.
Totusi, intra si la setari mesaje, si vezi daca ai trecut la centru mesaje, un nr de telefon.

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Daca nu mai poti trimite mesaje s-ar putea ca mesajele sa fie prea lungi, incearca sa vezi daca merg trimise mesaje mai scurte. Daca tot nu merge incearca sa resetezi telefonul.

| dyanagabryela a răspuns:

Pai poate nu mai ai mesaje, sau ai mesaje doar in reteaua ta, iar numarul caruia vrei sa ii trimiti e dintr-o alta retea. Suna la numarul pentru informatii clienti sau reincarca-ti cartela si cu siguranta va merge din nou.winking