| NicolED a întrebat:

Trebuie sa primesc un colet venit din China. Ce se întâmplă dacă nu pot ajunge la posta vamală pe data scrisa în avizul venit prin poștă?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, ai la dispoziţie 30 de zile de la data Avizului pentru a te prezenta să ridici coletul!
Deci, ai timp să mergi după el happy

Toate cele bune!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula posta pastreaza coletele din strainatate timp de 30 de zile, de la data avizului, asa ca va trebui sa ajungi in acest termen. Va trebui sa platesti ceva pentru pastrare.