| g2012 a întrebat:

urgent! maine trebuie sa fiu in Bucuresti in zona garii de nord! dar autobuzul de la mine din localitate ma lasa la obor! cum ajung de la obor la gara de nord? ce autobuz trebuie sa iau? (ps nu cunosc bucurestiul ) multam!

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

De la Obor cobori la metrou si iei Magistrala 1 (M1, culoarea galbena) si te duce direct la gara. Cu autobuzul vei face prea mult timp. Asa ajungi direct si rapid. Iti poti cumpara o cartela de 2 calatorii, costa 4 lei.

Pa.

| g2012 explică (pentru sonya):

M-am descurcat excelent! mersi!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia metroul ca e mai simplu. magistrala galbena duce direct la gara de nord din obor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metrou direct.

| beniamin1994 a răspuns:

La metrou si iei magistrala 2!