| YoNelaYoNy a întrebat:

voi stiti metode ca sa pot retine mai repede?

Răspuns Câştigător
| Rogger14 a răspuns:

Da. 1. Elimina toate gandurile din exterior care nu te interezeaza decat ceea ce trebuie sa retii tu. si 2. Ia multa lecitina. O poti gasi in farmacie sau in ciocolata alba dar in cantitate mai mica in caz ca nu iti plac dropsurile de la farmacie incearca ciocolata alba. Funda plz

2 răspunsuri:
| Claudia52 a răspuns:

Da.
Citesti lectia(daca la lectie te referi)si dupa aceea citesti cate un paragraf.Il citesti de vreo 2 ori si incerci sa il spui pana il inveti.
Funda?

| Rogger14 a răspuns (pentru Claudia52):

Sorry claudia dar asta inseamna sa inveti mecanic, adica spui totul pe de rost si pe 24 de ore nu mai stii nimic. Sunt 2 functii ale creierului: Comutare la rapid adica ceea ce inveti mecanici cum spui tu si Comutare lenta si logica... lenta in ce privinta...adica citesti atent cu gandul numai la acele propozitii si logic adica in timp ce citeti creierul memoreaza logic si nu pe comutare rapida.