| crissu_9850 a întrebat:

Buna TPU:X am sieu o intrebare. ce acte imi trebuiesc sa ma mut din liceu?sad sau cum trebuie sa procedez? sunt clasa a 11a.la profil de stiinte sociale.si vr sa ma mut la alt liceu. c trebuie s fc?:d funda:*:*

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

In primul rand te duci la scoala unde vrei sa te muti, la secretariat si vorbesti acolo cu secretara daca au locuri, ce diferentze se dau ( stiam ca se dau si niste diferentze in cazul in care te muti la alt liceu), daca ai medie sau mai stiu eu ce cerintze vor aia si la sfarsit o intrebi ce acte ai nevoie, banuiesc ca numai de dosar ai nevoie (habar n-am daca se mai cere si altceva). Dupa ce aflii tot ceea ce ai nevoie de la scoala unde vrei sa te duci, te duci la tine la liceu( tot la secretariat) si le spui ca tu vrei sa te transferi si sa-ti dea dosarul cu foaia matricola si ce mai are el in componentza. Dupa ce faci rost detoate actele necesare te duci la liceul nou si te inscri