| blaajn a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o intrebare, dar as vrea raspuns sigur daca se poate, daca de exemplu in testarea nationala iei 4 la matematica si 7 la romana, treci examenu sau nu?

6 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Tocmai am raspuns la o intrebare asemanatoare si iti voi spune si tie. Nu intri la liceu cu cele 2 note de la examene. Notele despective se vor aduna cu mediile din cl 5-8, se vor imparti la un anumit numar si abia atunci vei afla nota de trecere. Daca ai medii mari in cl 5-8 nu ai de ce sa te sperii deoarece totul va fi bine :* Si eu dau examenele si am emotii mari de pe acum dar am medii mari in cl 5-8 si nu prea am motiv sa imi fac griji. Intreaba un diriginte sau profesor el va sti cum se vor face mediile anul acesta. Mult noroc la examene love struck

| ShowTim3 a răspuns:

La examenul pentru admiterea la liceu? poti sa iei si 1 la ambele din cate stiu ca tot treci... am vazut unii care au intat la liceu cu media 3.7 sau 2.3 (fenomenal parerea mea )

| php a răspuns:

Da treci... oricum cred ca ai note mari asa ca nu iti face griji ca intri la Capitan Ples. laughing

| php a răspuns:

Da treci oricum cred ca ai note mari si intri la Ples... laughing

| php a răspuns:

Da oricum la Ples... intri sigurlaughing)

| php a răspuns:

Lasa ca la Ples... tot intri laughing