| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa intreb daca e adevarat zvonul ca cica subiectele de bacalaureat oficiale circula pe internet. Mama mea a auzit la radio acum cateva saptamani ca sunt afisate si ca au descarcat deja foarte multi.Nu-i vorba de variante de bac pe care le fac acasa ca exercitiu ci cele oficiale pe care le vom primi la examen.Eu am auzit si aia insa ca subiectele sunt trase la sorti.E posibil ca au fost deja hotarate si sa ni le puna pe net? ar fi culmea.Atunci toti am trece la bac.Voi ce stiti?

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai subiectele se trag la sorti cu o noapte inainte de ziua examenului.
Deci. logic ca nu e adevarat, cum puteai crede asa ceva?

| tubica a răspuns (pentru unknownn):

Daca as fi crezut 100% nu v-as fi intrebat pe voi.